Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burçları özellikleri, yengeç burçları aşk hayatı, yengeç burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Yengeç burcu, 22 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın dördüncü burcudur. Su elementinde, öncü nitelikte, negatif polaritede, feminen enerji taşıyan burçtur.

Güneş’in burca seyahat ettiği gün yılın en uzun günüdür. Bu günden sonra günler kısalmaya başlar. Bu yüzden yengeç burçları, sevimli, ılıman ancak kısa süre içerisine kaybolan ve özlenen insanlardır.

Yengeç burcu pozitif özellikleri; Duygulu, fedakar ve duyarlı olmalarıdır.

Yengeç burcu negatif özellikleri; Bağımlı, alıngan olmalarıdır.

Yengeç Burcu Özellikleri

Onlar için hissetmek mottodur. Sözlerinde bile hissetmekten bahsederler. Çoğunlukla hisleri ile hareket ederler ve yanılmazlar. Hem insanlardaki hem de evrendeki enerjiyi içlerine çekerler. Bu yüzden canınız sıkıldığı zaman ya da üzüldüğünüz zaman asla Yengeç burcundan bu durumu saklayamazsınız.

Ruh halleri gidip gelicidir. Aslında stabil insanlardır. Rahat bir şekilde rutinlerini yerine getirebilirler. Ruh durumlarının değişmesi, ortamda bulunan enerjiyi çekerek o ruh durumuna bürünmelerinden dolayıdır.

Yengeç burçları, kendi hallerinde kara kara düşünmeye meyilli, huysuz, kendilerini sürekli koruma altına alma gibi tutumları vardır.

Yengeç burçları cinsiyet farketmeksizin birer anne gibidirler. Onlar herkesi korumak ve bakımları üstlenmek için doğmuşturlar. Onlar iyi bir anne ve baba olurlar.

Yengeç burçlarının dikine gitme özellikleri bulunmaktadır. Onları ikna edebilmek sanıldığından daha zordur. Kendileri ile barışık oldukları zaman daha ılmlı ve duygusal olurlar.

Yengeç burçları duygularını içlerinde yaşamayı seven insanlardır. Dışarıdan bakıldığı zaman biraz soğuk ya da kendi hallerinde gözükürler. Fazla insan ile bir şey paylaşmadıklarından dolayı çok fazla duygu biriktirirler ve en sonunda patlarlar.

Yengeç burçları, duygularını isteyerek içlerinde saklamazlar. Bu davranış onların içgüdüsüdür.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Yengeç kadını özellikleri arasında huysuz, yumuşak, şefkatli olması ön plana çıkar. Partneri onu gayet iyi tanır. Partnerini bulduğu zaman, onun gitmesin izin vermez. Yengeç kadınına uygun olduğunuza karar vermek için bir dizi erkeği tanımak zorunda olduğu düşüncesi de onun karakterinden kaynaklarının.

Yengeç kadını eğer sizden yana bir tercih yapar ise onun kesin sadakatinden emin olabilirsiniz, gözü sizden başkasını görmeyecektir.

Sizin hakkınızda mızmızlanmaya başladığı zaman sizin adınıza alarm çanları çalmaya başlamış demektir. Bundan dolayı hayal kırıklığına uğramamanız gerekli.

Yengeç kadını tüm sevgisine rağmen depresyona kadar gidebilecek ruhsal sarsıntılara sahip olabilir. Bu yanı ile başa çıkmak adına bir çözüm üretmelisiniz. Eğer yapamazanız birlikteyken mutlu olamazsınız. Sürekli, sizi de kendi duygu karmaşasının içine çekme tehlikesi bulunacaktır.

Yengeç kadını ne kadar severse, o kadar sahiplenici bir davranış sergileyecektir.

Yengeç Burcu Erkek Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Eğer olumlu yengeç erkeği ile karşılaşma ve ona aşık olma şansına sahipseniz, kendinizi tebrik etmelisiniz. Çünkü o en romantik erkeklerden birisidir. Aşık olursa, sizi aşka, özene ve iltifata boğacaktır. Huzurlu yapısı sebebi ile birçok kadın onun tarafından çekilmiş olduğunu hisseder.

Fazla cümle kurmasına gerek yoktur; tüm davranışları, beraberlik ile sonuçlanması gereken dileklerini size anlatır. Heyecanlı bir macera onlar için uygun değildir. Bu sebep ile aşk onu için, üzerine düşünerek gitmiş olduğu ciddi bir iştir.

Eğer aşkta ipleri ele almayı seven bir kadınsanız ve onu kazanmak istiyorsanız, Yengeç erkeğinin yanında kendinizi geri planda olmaya zorlamanız gerekli. Başka erkekler için tümü ile geçerli olan gözü pek bir saldırganlık Yengeç erkeğini sadece korkutur.

Eğer onun için doğru bir partner iseniz, sizin için tüm sevgisini verecektir. Aşırı kompleksleri, onu bu ilişkide iyice güvensiz yapacaktır. Çünkü sizin gibi bir kadının sadece onu sevecek olduğuna inanamaz.

Onun için aşk bazen tatlı bazen de acıdır. Eğer yengeç erkeğini gerçekten severseniz ona güven verin. Sizi el üstünde tutacaktır.

Yengeç Burcu Burç Uyumu

Yengeç Burcu – Koç Burcu : Sahiplenici yengeç burcu için zor bir birliktelik.

Yengeç Burcu – Boğa Burcu : Eğlenceli bir ilişki ve evlilik mümkün.

Yengeç Burcu – İkizler Burcu : Temel farklılıklar tartışmalara neden olabilir.

Yengeç Burcu – Yengeç Burcu : Anlayış gerektiren bir ilişki ve evlilik olacaktır.

Yengeç Burcu – Aslan Burcu : Tutku var ise başarılı bir ilişki ve evlilik olacaktır.

Yengeç Burcu – Başak Burcu : Çekingen yürüyen bir birliktelik.

Yengeç Burcu – Terazi Burcu : İlişki mümkün ancak evlilik için risk taşır.

Yengeç Burcu – Akrep Burcu : Başarılı bir evlilik mümkün.

Yengeç Burcu – Yay Burcu : Sahiplenici taraf ile özgürlükçü tarafın tartışmaları fazla olacaktır.

Yengeç Burcu – Oğlak Burcu : Tutarsızlık ilişkinin zedelenmesine neden olabilir.

Yengeç Burcu – Kova Burcu : Kısa süreli bir heyecan.

Yengeç Burcu – Balık Burcu : Başarılı ve mutlu bir ilişki ve evlilik mümkün.