Yönetici gezegeni Venüs olan Terazi burçları özellikleri, terazi burçları aşk hayatı, terazi burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Terazi burcu, 23 Eylül ve 22 Ekim tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın yedinci burcudur. Hava elementinde, öncü nitelikte, pozitif polaritede, eril enerji taşıyan bir burçtur.

Güneşin burca seyahat ettiği dönemlerde gece ve gündüz birbirine eşitti. Kuzey yarım kürede sonbaharı başlatır. Terazi burcu da kendi başlatmış olduğu mevsim gibidir. Her zaman sıcakkanlı, neşeli, sıcak fakat ne sizi sıcaklığı ile boğar ne de her zaman öyle olacakmış hissi verir. Onun ile konuşurken, eğer dengeyi kaçıracak olursanız, soğuyacağını hissedersiniz.

Terazi burcu her zaman bir denge arar. Terazi burcu, alma ve verme dengesini en iyi kuran burçtur. Kimsenin haklarını yedirmediği gibi kimsenin hakkında yemezler. Ruh halleri de dengelidir. Hemen öfkelenmeleri ya da neşelenmelerini beklememek gerekli. Evrensel olduklarından dolayı sahip oldukları dengeyi başkaları arasında da kurmak isterler. Bu neden ile Terazi burçları hem iyi ara bulucu hem de iyi bir çöpçatandır.

Terazi burcu pozitif özellikleri: cana yakın, sosyal ve adil olmalarıdır.

Terazi burcu negatif özellikleri: kararsız olmaları ve hayır diyememeleridir.

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi burcu, zihinsel bir burçtur. Mantıkları ile hareket etmezler. Duygularını zihinsel etkinlikler ile dengelemeye çalışsalar bile hep duygudan yanadırlar. Öncü burç olduklarından dolayı harekete geçme, başlatma, yeniliğe enerjisi vardır.

Terazi burçları genellikle güzel insanlardır. Dış görünüşleri simetriktir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin, vücutlarında simetri bulunur.

Sosyal anlamda oldukça güçlüdürler. Herkes ile kolay bir şekilde anlaşır ve etraflarında bulunan insanlar tarafından çok sevilirler. İnsan ilişkilerinde en başarılı burçtur.

Küs olmak Terazi burçları için yoktur. Tüm gruplar dağılabilir ancak Terazi burcu grupta bulunan tüm insanlar ile konuşmaya devam eder. Alınırlar, kırılırlar ancak küsmezler. Küsmek yerine silerler.

Terazi Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Terazi kadını, tam anlamı ile dişidir. Oldukça güzel, cazibeli ve hoştur. Özellikle aşk konusunda başka burçtan olan kadınlar bu burcun kadını ile kolay bir şekilde baş edemezler. Bu ahenkli, güzellik, sevgi ve rahatlıklar ile dolu bir yaşam isteyen kadın çok yönlüdür.

Terazi burcu kadını sahip olduğu çekiciliği farkındadır. Bu özelliği ile neler yapabileceğini çok iyi bilir. Çevresine hayranlık uyandır bir tiptir. Bu durumdan da zevk alır.

Terazi burcu kadını, paraya önem verir. Para ona istediği pek çok şeyi sağlaması adına önemlidir. Sevgiye ve güzelliklere düşkündür. Sevgiye ve güzellikleri elde etmenin pek kolay olmadığının farkındadır.

Terazi burcu kadınında akıl, zeka ve mantıktan çok hisler ön plandadır. Sevecek olduğu adamı dikkatli bir şekilde seçer. Rastgele bir şekilde birisine aşık olduğu görülmemiştir. Eğer karşısındaki kişiyi sever ve bağlanır ise fedakar olabilir.
Sizin huzurlu, ahenkli ve rahat bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır. Ancak fazla kırılgan olduğundan dolayı, ihmal etmemeniz gerekli. Karşısındaki kişiye hemen gücenebilir.

Modayı pek fazla takip etmezler. Her şeyi kendilerine yakıştırmayı bilirler.

Terazi Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Terazi burcu erkeği zevkli, hislere değer veren, dengeli, dürüst, iyi niyetli, güzelliklere düşkün, adildir.

Terazi burcu erkeği, dürüsttür. Vermiş olduğu sözleri tutmaya özellik ile dikkat eder. Karşısında bulunan kişiden de aynı davranışı bekler. Daima tatlı sözlere ihtiyacı vardır. Dengeli ve mantıklıdır. Mantıklı ve güzel konuşmasını bilir.

En fazla beğenilen erkek, Terazi burcu erkekleridir. Hisli, aşka önem veren, güzelliğe düşkün, kadın ruhundan çok iyi anlar. Sözleri etkilidir. Her zaman zarif, şık ve naziktir. Bu burcun erkeği oldukça çapkındır. Başka bir maceraya atılma oranı oldukça yüksektir.

Eğer mantıklı, akıllı, zarif, şık, güzelseniz onu ömür boyunca yanınızda tutabilirsiniz. Yemekte bile güzelliği arar. Güzel yemek seçimleri yapar.

Dostlarının her zaman yanındadır. Onlar ile beraber olmayı, konuşmayı sever. Başları sıkıldığı zaman yanında olur.

Terazi erkeği, hayatta pek çok güzelliği elde edebilmek için paranın gerekli olduğunun farkındadır. Ancak paraya gerektiği kadar önem verir.

Terazi Burcu Burç Uyumları

Terazi Burcu – Koç Burcu : Sıradan bir ilişkiden fazlası olmayacak bir uyumdur.

Terazi Burcu – Boğa Burcu : Eğlenceli bir ilişki olabilir ancak uzun sürmeyebilir.

Terazi Burcu – İkizler Burcu : Uyumlu bir ilişki olacaktır.

Terazi Burcu – Yengeç Burcu : Evlilik olmasa bile ilişkiye katlanılabilir.

Terazi Burcu – Aslan Burcu : İyi bir ilişki ancak mutlu bir evliliğe dönebilir.

Terazi Burcu – Başak Burcu : Katlanılması zor bir ilişki olduğu gibi sonu belirsizdir.

Terazi Burcu – Terazi Burcu : İki taraf olgunlaşmış ise bu ilişki yürür.

Terazi Burcu – Akrep Burcu : Fırtınalı ve tutkulu bir ilişkidir.

Terazi Burcu – Yay Burcu : İlişkinin ilk temelleri iyi atılırsa ancak iyi bir evlilik olabilir.

Terazi Burcu – Oğlak Burcu : Kişilik çatışmaları ilişkiyi zedeler.

Terazi Burcu – Kova Burcu : Tutkulu bir birliktelik mümkün.

Terazi Burcu – Balık Burcu : Bir süre sonra kırgınlıklar, küskünler yaşanabilir.