Roaccutane krem

Deri üstünde yağ bezelerinin oluşması sonucunda oluşan ve birçok kişinin sıkıntılı zamanlar yaşamasına sebep olan sivilceler için birçok tedavi yöntemi bulunmakta. Çevresel ve genetik faktörlerin oluşturmuş olduğu sivilcelerden kurtulmak isteyen kişilerin birçoğu bu yöntemlerden birisi olan Roaccutane ilaç tedavisini kullanmayı tercih ediyor.Yağ bezelerinin normal seviyesinden fazla çalışması sonucunda sivilcelerin cilt üzerinde çoğalması hızlanmakta. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sivilce sorunu çözümü yok değil. Mesele doğru tedavi yöntemlerini kullanmak.

Roaccutane sivilce ilacına başlamadan önce bir cilt doktoruna danışmanız daha iyi olacaktır. Sıklıkla kadınların kullanmış olduğundan dolayı sivilceler üzerine yoğunlaşarak aşırı yağ üretiminin önüne geçmekte.

Hatta bezelerde bulunan yağ üretiminin tamamen durdurulmasına yarıyor. Yağ üretimi duran bezelerin tekrar sivilce meydana gitme gibi bir durumları olmamakta. Karaciğerde sentezlenen bu ilaç içerisinde yüksek oranda A vitamini bulunduruyor.

Roaccutane tedavisi öncesinde mutlaka bir uzman görüşü almanız gerekli. Karaciğer yoracak olan bu ilacı kullanmaya başladığınız zaman bol su tüketmeniz gerekli. On iki yaşından büyük ve ergenlik çağına girmiş, herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkes bu ilacı kullanabilir. Dermatolog önerisi üzerine kullanmanızın daha yararlı olacağı Roaccutane özellikle estetik kaygıların son bulmasına önemli bir rol oynuyor.

Yüzünüzde sıklıkla çıkan ve ağrı vermeye başlayan sivilcelere sahipseniz bu ilaç hakkında araştırmalara başlayabilirsiniz. Roaccutane kullananlar genellikle ilaç hakkında olumlu dönüşler alıyor fakat her bünyenin farklı olduğunu bilmenizde yarar var.

Roaccutane krem kullananlar

Roaccutane Kullanımı Nasıldır?

Bu ilacı yüzünüzde birkaç sivilce çıkmış oldukta sonra kullanmanız pek fazla önerilmez. Eğer yoğun bir şekilde sivilce sorunu yaşıyorsanız ve sivilcelerin önüne geçemiyorsanız bu ilacı kullanmayı düşünebilirsiniz. Roaccutane ilaç tedavisine başlamadan önce gerekli kan testlerini yaptırmanız gerekli.

Ayrıca karaciğere baskı yapan bu ilacı kullanmaya başlamadan karaciğer enzimlerinin kontrol edilmesi gerekli. Kullanımı için ilk başlarda küçük dozlarda olması gerekli. Vücuda birden yüksek dozlar ile alınan ilacın sonrasında olumsuz sonuçlar doğurma riski oldukça yüksek.

Olası sorunların önüne geçmek adına Roaccutane prospektüs içeriği de dikkatli bir şekilde okunmalı. İlaca başlayan kişilerin kullanmaları gereken dozu genelde kiloları belirler. Roaccutane tedavisi boyunca ilaç kesinlik ile tok karına içilmelidir.

Aç karına içilecek olan ilacın mideye zarar verme gibi riski bulunmakta. Bir ay düzenli kullanımın sonrasında tekrar tahlil yaptırmalı ve kan değerleri kontrol edilmeli. Roaccutane kullananlar kullanım öncesinde yaptırmış oldukları testleri bir ay sonra yapılan testler ile karşılaştırmalı ve bu sonuçlarda değişen değerler dikkatli bir biçimde gözlemlenmelidir.

Yapılan tahlil sonuçları eski sonuçlar ile karşılaştırıldığında değerlerde eğer bir değişiklik yok ise ve akne sayısında azalma gözlemleniyorsa Roaccutane doz hesaplama konusunda herhangi bir girişimde bulunulmaz, kişi aynı doz ile ilacı kullanmaya devam eder. Eğer akne sayısında azalma yok ise uzman kontrolü altında doz artışı yapılabilir. Roaccutane kullanım süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Genelde altı aylık bir sürece yayılan ilaç kullanımından sonra ciltte göz ile görülür bir değişiklik gözlemlenir. Roaccutane sivilce izleri tedavisinde de kullanarak bu izlerin hafifleyerek kaybolmasına yardımcı olur.

Altı aylık ilaç kullanımını kapsayan bu sürecin ilk dört ayında ilaç kesinlikle aksatılmadan kullanılmalıdır. İlacı kullanmayı bırakırsanız bile ilacının kandan atılma süresi iki ayı bulabilir. Bu sayede ilacı bıraksanız bil iki ay daha ilacın iyileştirici etkisinden faydalanmış olursunuz.

Eğer bu ilaca bir süre sonra tekrardan başlamak isterseniz doktorunuza mutlaka başvurmanız gerekli. Hafif alınmaması gereken bir ilaç olduğundan dolayı bilinçsiz kullanım sonucunda sağlığınızı riske atabilirsiniz. Roaccutane sonrası zamanda da etkisi devam eden bir ilaç olduğundan dolayı ilaç bitiminin sonrasında bir süre daha kontrollere devam etmek faydalı olacaktır.

Roaccutane Yan Etkileri Nelerdir?

Roaccutane zararları ve bazı yan etkileri oluşabilecek bir ilaçtır. Özellikle yüksek A vitamini içermesinden dolayı karaciğere baskı yapması ilacın uzman doktor gözetiminde kullanılmasını gerekli kılar. Roaccutane yan etkilerini önceden araştırarak, ilaç kullanımı sırasında neler ile karşılaşacak olduğunuz hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Roaccutane kullanan kişiler kendisini aşırı karamsar olarak hissedebilir. Bu sebep ile ilacı kullanmaya başladıktan sonra olumsuz duygulara kapılabilirsiniz.
 • Sivilce ilacının kullanımı esnasında ruhsal değişimler yaşayabilirsiniz.
 • Özellikle el üstü, dudak çevresi, ayak, yüz ve bilek bölgelerinde yoğun bir kaşıntı ve deri dökülmesi yaşayabilirsiniz.
 • Geçici olarak saç dökülmesi meydana gelebilir.
 • İdrarınızı yaparken zorlanabilir, idrarınızda kan görebilirsiniz.
 • Karaciğer enzimlerinde artış görülebilir.
 • Kan içerisinde bulunan yağ oranında değişimler gözlemlenebilir.
 • Burun içi ve diş eti kanamaları oluşa bilir.
 • Göz içerisinde ve cilt çevresinde kan oturmaları meydana gelebilir.
 • Göz çevresinde ve göz kapaklarında hafif şişlikler, kuruluk ve iltihaplanma yaşayabilirsiniz. Bu kuruluklar rahatsız edici boyutlara gelmedi ise her gün bu çevreleri nemlendirerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
 • Kolesterol seviyesinde artış medyana gelebilir.
 • Meydana gelen bu ruhsal değişimler yüzünden intihar düşüncelerine kapılabilirsiniz.
 • Halüsinasyon görebilir, görmüş olduklarınızın hayal mi gerçek mi olduğu konusunda şüphelere düşebilirsiniz.
 • Eskiye oran ile enerjinizde düşme ve yoğun halsizlik yaşayabilirsiniz. Kendinizi bu süreçte daha yorgun, daha hantal hissedebilirsiniz.
 • Özellikle dudaklarda yoğun çatlama ve kuruluk yaşayabilirsiniz. Dudak ve ciltte bu kuruluklar soyulmalara sebep olabilir.

Roaccutane zararları sayısız olan bir ilaç olduğundan herhangi bir yan etki gözlemlediğiniz zaman bunu doktorunuz ile paylaşmanız önemli. Tedaviye başlamadan önce Roaccutane prospektus içeriğinde yazan yan etkileri göz önünde bulundurmalısınız. Bu yan etkilerin gözlenmesi sonucunda ilaç kullanımı tamamen kesilebilir.

Roaccutane krem zararları

Roaccutane Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Krem ya da hap şeklinde kullanılan bir ilaç. Yaklaşık altı ay sürme ihtimali yüksek olan tedavi süreci boyunca dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunmakta. Roaccutane sonrası süreçte de bu detaylara dikkat ederek yeniden sivilce oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Roaccutane sivilce izleri konusunda da oldukça etkili. Roaccutane öncesi ve sonrası fotoğrafınızı çekerek tedavinin bitimindeki farkı daha net bir şekilde görebilirsiniz.

 • Bol bol su tüketin.
 • Yüzünüzü temizlerken tahriş yapabilecek uygulamalardan kaçının.
 • Dudaklarınızı sık sık nemlendirin.
 • A vitamini yüksek olan besinler tüketmemeye çalışın.
 • İlacı kış döneminde kullanmaya özen gösterin.
 • Eğer ilacı yaz aylarında kullanıyorsanız güneş koruyucu sürmeden evden çıkmayın.
 • Günlük uyku sürenizi arttırın. Eğer günde altı saat uyuyorsanız bu uyku süresine bir saatlik bir ekleme yapın.
 • Kendinizi fazla yormayın, bol bol dinlenin.
 • Yağlı yemekleri tüketmekten kaçının.
 • Cildinize yedirirken fazla baskı uygulamamaya çalışın.

Roaccutane Fiyat

Unutmamalısınız ki doktor gözetimi altında kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Sivilce tedavisinde sıklık ile tercih edilen ilaçlardan birisi olan Roaccutane fiyat konusunda da olukça uygun bir seçenek sunuyor.

Roaccutane doz hesaplama sürecinde de kişinin özelliklerine göre birisi tercih edilmekte. Roaccutane ne kadar sorusuna ise farklı yanıtlar verilebilir. Eğer net bir yanıt almak isterseniz en yakın eczaneye gitmeniz gerekli. Çünkü fiyatlar her eczanede farklılık gösterebilmekte.