Yönetici gezegeni Satürn olan Oğlak burcu özellikleri, oğlak burçlarının aşk hayatı, oğlak burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Oğlak burcu, 22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın on birinci burcudur. Toprak elementinde, öncü nitelikte, negatif polaritede, feminen enerji taşıyan burçtur. Satürn hayattaki sınırlarını temsil eder. Oğlak burcu insanları da hayatımızdaki sınırları işaret eden insanlardır.

Güneşin Oğlak burcuna geçiş yaptığı gün senenin en uzun gecesi yaşanır ve bu günden itibaren günlerin süresi uzamaya başlar. Oğlak burçları gece daha iyi hissetmelerinin nedeni de budur.

Oğlak burcunun pozitif özellikleri; çalışkan ve azimli olmalarıdır.

Oğlak burcunun negatif özellikleri; çekingen ve karamsar olmalarıdır.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu, diğer tüm toprak grubu borçları gibi dünya ile ilgili konularda oldukça başarılıdır. Gerçekler her zaman maneviyatın üzerindedir. Oğlak burcu duyguların işe yaramayacağını bilir.

Oğlak burçları bir amaç ile doğarlar. Bu amaçlar genellikle ufak yaştan itibaren yaşlarına göre oldukça ileridedir. Amacı her zaman yukarıya yükselmektir. Öyle ki şarkıcı olmak değil, etkili bir şarkıcı olmak isterler. Keşkeler ile dolu ve hedefsiz bir yaşam onlar için uygun değildir. Amaç her zaman başarı ve güç üzerine kuruludur. Onlarda sabırsızlık yoktur. Onlar için zaman sabredilmesi gereken bir sonuçtur.

İnsanlar onları kolay bir şekilde çözemezler. Fakat Oğlak burcu kalben sevilmekten, ilgi görmekten oldukça hoşlanırlar. Eğer gerçekten birisini severler ise onlar adına mücadele etmeyi severler. Sevdikleri için saygı duyarlar.

Oğlak burcu, öncü nitelikte bir burçtur. Bu yüzden hem başlatma enerjisi vardır. Sabırlıdırlar. Yolun sonunda başarı varsa gülün dikenine katlanırlar. Şov onlar için önemli değildir, önemli olan çalıştırmaktır.

Oğlak burçları her zaman olgun gözükürler. Yaşlandıkça gençleşirler. Mücadeleyi severler. Ailelerine, geleneklerine ve göreneklerine bağladılar.

Oğlak burçlarında hisler geri plandadır. Karamsar olduklarından dolayı, her konunun diğer planlarına kendilerini hazırlamışlardır. Ciddi burçlardır. En iyi yöneticiler Oğlak burcundan çıkar.

Zarif insanlardır. Genellikle de sade görünürler. Beyaz ve siyah bu burcun en fazla tercih ettiği renktir. Bu yüzden dış görünümleri ile hiçbir zaman dikkat çekmezler. Hayata iz bırakmak isteyen insanlardır.

Oğlak Burçları Aşk ve Evlilik

Onlara yaklaşabilmek kolay değildir. Dünyadaki en sessiz ve sakin insanlardır. Fakat güvenilir ortamlarda açılır ve mutluluğun kapılarını açar.

Bu burca sahip olan insanlar paranın, yaşam güvenliğini sağlayan bir araç olduğunu düşür.
Genellikle entelektüel bilgisi yüksek, yaşamsal hedefleri kendilerinkine benzeyen insanlar ile birlikte olmayı tercih ederler. Oğlak ciddi konularda tartışma yapmayı sever, problemlerde bile karşısındakine yardımcı olmak için elinden geleni yapar.

Dominant olan Oğlak’ı kazanmak pek kolay değildir. Genellikle ikna eden değil ikna edilmeyi ister. Birlikteliğin başında, karşı tarafın ciddiyetine inanması en büyük gereksinimdir. Sürekli düşünce değiştiren, söyledikleri ile yapmış oldukları arasında farklılıklar olan insanlara karşı, Oğlak’ın dayanabilme kapasitesi oldukça düşüktür.

İş hayatı, yaşantısının en önemli ilgi alanı olmasına rağmen müzik, tiyatro, sinema ve diiğer sanat dallarını da sever.

İlişkisini ciddiye aldığı gibi, partnerinin de ilişkide özverili ve ciddi olmasını bekler. Partneri eğer gururunu okşar ve sevgisine inandırabilirse, Oğlak çok seven bir eş olabilir.

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Oğlak burcu kadını, güçlü bir kişiliği olduğunun farkındadır. Uçları yaşayacak bir kadın değildir. Ona karşı ciddi bir sevginiz, niyetiniz yok ise bu kadını unutmanız gerek
Oğlak kadını, geleneksel formlara bağıdır, çirkin olaylardan nefret eder ve romantik aşa inandır. Uzun süreli ilişkileri tercih eder ve sonunda da istemiş olduğu erkeği genellikle elde eder.

Oğlak kadını için duyguları göstermek zordur. Bu nedenle sık sık kendini yanlış anlaşılmış olarak hisseder. Genellikle sağlıklı görünür. Bir ilişkide hayal kırıklığına uğradığı zaman bu durum dışarıdan belli olmaz.

Fedakardır. Belirgin çekingenliği sebebi ile, fiziki aşk asla ama asla yeterli derecede yararlanamayacaktır

Oğlak kadını iyi bir ev sahibi, akıllı bir sohbet ortağıdır. Hayran olabileceğiniz bir şekilde organizasyon yapabilir.

Evlilikte, ilişkide onu mutlu etmek için, ne kadar sevildiğini ve istenmiş olduğunu tekrar tekrar söylemek gerekli.

Oğlak Burcu Erkek Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Oğlak burcu erkeğine yaklaşabilmek kolay değildir. Yeryüzünde bulunan en sessiz ve sakin insanlardır. Doğuştan koruyucu bir insandır. Baba figürünün sadece olumlu özelliklerine sahip değil aynı zamanda olumsuzluklarına da sahiptir.

Oğlak erkeği otoriterdir. Başkaları adına, kara vermek içim eğilimlidir.

Oğlak erkeği için hayattaki en önemli şey para ve iştir. Her konuda başarılı olmak ister. Aşk onlar için ikinci sıradadır.

Oğlak erkeği, bir kadının onunla oyun oynamasından ya da kendine güveninin zedelenmesinden oldukça korkar. Aşk konusunda size karşı net bir düşüncesi olsa bile, bunu göstermekten yan değildir. Ancak sizin onu başınızdan savmayacağınıza emin olduğu zaman aşkını size gösterecektir.

Eğer oğlak erkeği ile bir ilişki yaşayacaksanız, bu durum size en azından ilişkinin ilk başlarında tek yanlı bir ilişki gibi görünebilir.

Bu burcun erkeği sıcakkanlı bir aşık değildir. Bir kadını kendine bağlama konusunda beceriksiz olabilir. Oldukça namuslu ve sadıktır. Tüm burçlar arasında kaçamaklara en az yatkın olan erkektir.

Oğlak Burcu Burç Uyumu

Oğlak Burcu – Koç Burcu : İlişkileri yürüyebilir fakat evlilik biraz zor.

Oğlak Burcu – Boğa Burcu : Ayakları yere sağlam basan taraflar ilişkide başarılı olabilirler.

Oğlak Burcu – İkizler Burcu : Kararsız kişilik ile sağlamcılık sevginin ve aşkın her şeye yetmediğini öğretecektir.

Oğlak Burcu – Yengeç Burcu : Karşıt burç insanları ilişki ve evlilikte zor anlar onları bekliyor olacak.

Oğlak Burcu – Aslan Burcu : Fiziksel ve duygusal olarak uyum sağlanması oldukça zordur.

Oğlak Burcu – Başak Burcu : Evlilik ve ilişkilerde başarılı olacak bir uyumdur.

Oğlak Burcu – Terazi Burcu : Oğlak’ı tutacak maddi güç var ise ilişki ve evlilik yürüyecektir.

Oğlak Burcu – Akrep Burcu : Bu burç uyumundan mutlu bir evlilik olabilir.

Oğlak Burcu – Yay Burcu : Başarılı bir evlilik için mutlu bir birliktelik kurmaları gerekli.

Oğlak Burcu – Oğlak Burcu : Eğlenceli olmayan bir ilişki ya da evlilik ortaya çıkabilir.

Oğlak Burcu – Kova Burcu : Başarılı bir birliktelik için hoşgörü gerekli.

Oğlak Burcu – Balık Burcu: Bu burç uyumundan mutlu bir evlilik olabilir.