Kova Burcu

Yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs olan Kova burçları genel özellikleri, kova burçlarının aşk hayatı, kova burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Kova burcu 22 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğanların burcudur. Zodyak’ın on birinci burcudur. Kova burçları, hava elementinde, sabit nitelikte, pozitif polaritede, maskülen enerji taşıyan burçtur. İki yöneticisi olan, iki gezegenin de güçlerine sahiptir.

Güneş’in burca geçiş yaptığı dönem, kuzey yarım kürede senenin en soğuk dönemleridir. Kış gelmiş, kar yağmıştır. Kova burcunun insanları da getirmiş oldukları mevsim gibi soğuk olarak algılanabilen insanlardır. Burcun sembolü sırtındaki kovadan su boşaltan bir adam ya da iki tane dalgalanan çizgidir. Genellikle su burcu olarak bilinse de Kova burcu, bir hava burcudur. Sembolünde akan su insanlığa dağıtılan faydadır.

Kova burcunun pozitif özellikleri; insancıl, objektif ve zeki olmalarıdır.

Kova burcunun negatif özellikleri; dik kafalı, isyankar ve aykırı olmalarıdır.

Kova Burçları Özellikleri

Kova burcu mantığı ile hareket etmeyi sever. Bu yüzden diğer tüm burçlar arasında, hislerini en az dinleyen burçtur. Kova burcu sabit niteliktedir. Bu neden ile her türlü yeniliği yapmak istemesine rağmen, alışkanlıklarını değiştirmekten hoşlanmazlar.

Kova burçları, hissel olmayarak geleceği görebilirler. Toplanan bilgiler ile geleceği tahmin edebilirler.Bir kova burcunun kendi koymuş olduğu sınırları aşmaya çalışırsanız, sizi hızlı bir biçimde hayatından kapı dışarı edecektir. Sınırlarına saygı duyulmasını ister. Kimse özel olarak izin vermediği süre boyunca ne alanlarına girer ne de eşyalarını karıştırır.

Kova burçları için hayat eşittir özgürlüktür. Kova, dışarıdan garip olarak algılanmaktan memnundurlar. Onlar herhangi bir kuralın, tanımın kalıbın içerisinde olmazlar. Kendilerine özel bir giyim tarzı yaratarak bunu hayatları boyunca kullanabilirler.

Kova Burcu Aşk ve İlişkiler

Kova burçlarının doğum sırasında haritaların gölge almadıkları süre boyunca oldukça zeki insanlardır. Zeki olmasının yanında ileri olasılıkları hesaplayabilme özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden kova burçları aşk, evlilik ve ilişkileri yaşama konusunda zorlanır. Onlar için sevgi evrenseldir. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ederler.

Kova burçları, baş kaldırmayı severler. Kural dışı yaşamayı severler fakat tüm sorumluluklarını yerine getirirler. Onlar kendilerine doğru olanı yaşamayı severler. Çok kolay ve çok çabuk sıkılırlar. Yaşamlarında sürekli değişiklikler ister. Zor alıştıkları gibi zor vazgeçerler. Para onlar içim amaç değil araçtır.

Kova Burcu Kadını Aşk ve Evlilik

Kova kadını, insanları zekası ile etkiler. Ona göre, kadının yeri mutfak ile sınırlı değil. Entelektüel bilgi birikimini sürekli arttırır, dünyada neler olup bittiğini bilir. Aşk için sahiplenme gibi bir davranışı yoktur. Tutkulu bir aşk yaşar.

Onlar için aşkın temeli güvendir. Partnerine güvendiği süre boyunca onun ile olmaması için hiçbir neden yoktur. Partneri ile sıkı bir bağ oluşuncaya kadar özgürlüğe ihtiyaç duyar. Fikirlerini gerçekleştirme konusunda sabırlıdır.

Eğer Kova kadını ile evlenmeyi göze aldıysanız onun yanında bir figüran olmayı kabul ettiniz demektir. Bu burcun kadını ile ilişkinin sürekliliği, onun ilgi alanlarına ve çevresine katılıp katılmayacağınıza bağlıdır.

Kova Burcu Erkek Aşk ve Evlilik

Kova oldukça enerjik, dinamik ve heyecanlıdır. Her kadının başını döndürebilecek bir partnerdir. Partnerleri ile iyi anlaşır, zeki konuşmalar yapar. Kova burcunun doğasında birçok insan ile birlikte olma isteği vardır. Yabancı insanlara duymuş olduğu ilgi, onun sayısız kaçamaklar yapacağı anlama gelmez.

Sadece başkalarının neler düşündüğünü bilmek ister. Ama yine de Kova erkeğinin bir kadını fazla sevemeyeceğini sanmayın. Onlar asla suratsız ve saygısız değildir. Kovanın eşitlik ve özgürlük savaşçısı olduğunu unutmayın.

Onun ile çok iyi anlaşabilirsiniz, ancak ona özgürlüğünü verirseniz, onun üzerinde bir hak iddia etmeseniz onun ile mutlu olabilirsiniz. Eğer bir kadın onu anlamaya, sevmeye, kıskançlığını dizginlemeye, ortak hobiler yaratmaya çalışırsa, onun kalbinde bulunan dünyayı paylaşmaya hazır ise kova erkeği ile kurmuş olduğu ilişki uzun süreli bir birlikteliğe dönüşebilir.

Bir durum hakkından gelmek zor ise Kova burcu hemen kaçacaktır. Ailesini sever ve elinden gelenin en iyisini onlar için yapmaya çalışır. Arka arkaya gelen sorunlara karşı aldırmazdır. Bir kadın Kova erkeğini kazanmak istiyor ise gizemli olmak zorundadır.

Kova Burcu Burç Uyumu

 • Koç Burcu: Bu iki burcun uyuşmasından başarılı bir ilişki ve mutlu bir evlilik ortaya çıkacaktır.
 • Boğa Burcu: Hem ilişki ve hem de evlilik konusunda iki tarafta oldukça çaba harcamak zorundadır.
 • İkizler Burcu: Heyecanlı İkizler için Kova denge unsuru olacaktır. İlişki ve evlilik yürür.
 • Yengeç Burcu: Çok zorluklar içeren ilişki ve sorunlu evlilik ortaya çıkacaktır.
 • Aslan Burcu: Cinsellik başarılı olsa bile uzun süreli ilişki için zorlu bir birlikteliktir.
 • Başak Burcu: İlişki sadece cinsellik dışında ortak ilgi var ise yaşayabilir.
 • Terazi Burcu: Heyecanlı bir evlilik ortaya çıkacaktır.
 • Akrep Burcu: Bu burç uyumunun ilişkileri ve evlilikleri de kısa zamanlı sürecektir.
 • Yay Burcu: Oldukça uyumlu bir çift olacaklardır.
 • Oğlak Burcu: Bu uyumun bir sonuca ulaşması çok zordur.
 • Kova Burcu: Ortaya zevkli, zeki bir ilişki ve evlilik oluşacaktır.
 • Balık Burcu: İlişkinin başları umut verici olsa bile ilişki ve evlilik sağlam olmayacaktır.