Koç Burcu Özellikleri

Yönetici gezegeni Mars olan Koç burcu özellikleri, aşk hayatı, aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.Koç burcu, 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın ilk burcudur.  Öncü nitelikte, ateş elementinde, pozitif polaritede, Eril enerji taşıyan burçtur.

Güneş’in burca seyahat ettiği dönem Kuzey yarım kürede baharın ilk günüdür. O nedenle Koç burcu insanları kapalı düşünceleri ve hisleri bir an bahar havasına çevirebilirler. Bu burcun insanlarında her şeyi ilk yapma, ilk olma eğilimleri bulunmaktadır. Bu burç için önemli olan yeni olanı denemektir.

Koç burcu pozitif özellikleri; kararlı ve enerjik olmalarıdır.

Koç burcu negatif özellikleri; İnatçı ve bencil olmalarıdır.

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu özellikleri arasında en ön planda olan şey “ben” duygusudur. Bu duyguyu göstermek için, genel olarak Koç burçları giyimlerine özen gösterirler, son moda ve renkli kıyafetleri giymekten yana tercih yaparlar.

Koç burcunun kendilerine özel çocuksu tavırları bulunmaktadır. Anın büyüsüne kapılarak, temel gereksinimlerini unutabilirler. Bu yüzden etraflarında bulunan insanların ihtiyaçlarını ve hisleri konusunda bilinçsiz olabilirler.

Yönetici gezegeninden dolayı oldukça hareketli ve yoğundur. Her zaman bir planı ve programı vardır. Spor yapmaktan hoşlanırlar. Onlar için yaşamın tadını çıkarmak önemlidir. Yine yönetici gezegenlerinden dolayı öfkeleri pek fazla iyi olmaz. Anlık öfkeler ile etraflarında bulunan kişileri kırabilirler.

Rekabeti severler. Bu yüzden rekabet hislerini sıcak tutabildiğiniz süre boyunca yaşamlarında daha uzun bir süre yer alabilirsiniz.

Koç insanları, çevreleri tarafından sevilirler. Sevilmelerinin nedeni ise ruhlarında bulunan baharı her ortama taşımış oldukları içindir. Genel olarak çevreleri çok geniştir. Övgü ve tatlı sözden oldukça hoşlanırlar.

Koç burcu insanlarının para ile işi yoktur. Enerjilerini verebilecekleri, rekabet etmelerini sağlayacak her işi yapabilirler.

Koç Burcu Kadını Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Koç kadını özellikleri arasında ön plana çıkan detay lider olmalarıdır. Tabii bu arada ilk hamleyi onun yapmasını beklemeniz de yarar var. Sizden hoşlanıyor olsa bile sizin atınganlığınızı görerek hemen geri çekilmesi mümkün. Bu durumda daha baştan kaybettiniz demektir.

Koç kadını ile birlikte olduğunuz zaman bunun şans mı, yoksa şanssızlık mı olduğuna karar vermekte zorlanabilirsiniz. Eğer güçlü bir erkekseniz, Koç kadını tam size göre demektir.

Koç kadını, spor yapabilir, çeşitli turnuvalarda yer alabilir. Seyehat etkinlikleri düzenleyebilir. Siz, onu bütün bu faaliyetlerden mahrum etmeye kalkışacak olursanız, belki başlangıçta sizin isteklerinize boyun eğer gibi olabilir, ancak onu hareketsiz bırakmak demek öldürmeye eş değerdir.

Özgürlüğünün öldürülmesi yerine içindeki aşkı öldürmeyi tercih eder. Üstelik Koç kadınlarının aşk potansiyelleri yüksek olduğundan dolayı bir başka aşkı bulması da zor olmayacaktır.

Koç kadını, aşk potansiyeli böylesine yüksek olmasına rağmen çevresinde kimse bulunmuyor diye de ağlamaz. Burçlar arasında en güçlü kadın ile karşı karşıya bulunduğunuzu unutmayın. O, erkek yoksa tek başına halledebilir.

Koç Burcu Erkek Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Koç burcu erkeği özellikleri arasında; en sadık ve en çapkın erkeğini bir karakterde barındırabilmesi olabilir. Koç erkekleri kendilerine karşı koyamazlar.

Koç erkeğinin dikkatini farklı olanlar çeker. Çapkın olmasının sebebi de budur. Farklılık akıllarını başlarından alır, ilişkisi olup olmadığını umursamayacak bir duruma gelir.

Etrafta farklı bir şeyler var ise giyinmiş bir erkek var ise o Koç erkeğidir. Farklı olmalarını kıyafetlerinden ya da taktıkları aksesuarlardan anlayabilirsiniz.

Farklı işler ile uğraşılar hatta aşırıya kaçarlar. Yaşamları da yapmış oldukları da inanmış oldukları da hep uçlardadır.

Siz eğer yeterince farklı olursanız, kendinizi yenileyerek, ilk başta da onu size çeken sıra dışılığınızı koruyabilirseniz onu elinizde tutabilirsiniz. Gözü sizden başkasını görmez. Onun ile farklı düşünerek farklı şeyler yapın.

Koç Burcu Burç Uyumu

 • Koç Burcu: Kadın erkeğe hükmedecek olduğundan dolayı, erkek rahatsızlık duyacaktır.
 • Boğa Burcu: Sürtüşmelerden dolayı uzun ilişkide sorunlar ortaya çıkacaktır.
 • İkizler Burcu: İkizler burcu durulursa başarılı evlilik olabilir.
 • Yengeç Burcu: İlişki korkunç bir kasırga olabilir.
 • Aslan Burcu: Aslan’ın fazla kısıtlamaması ile bir ilişki olabilir..
 • Başak Burcu: Eğlence varsa olabilir.
 • Terazi Burcu: Kısa süreli bir ilişki olabilir.
 • Akrep Burcu: Tutarsız ilişki ve evlilik olabilir.
 • Yay Burcu: Güzellik dolu bir ilişki ve evlilik mümkün.
 • Oğlak Burcu: Uyumlu bir çift olurlar.
 • Kova Burcu: En başarılı ilişki ve evlilik ortaya çıkacaktır.
 • Balık Burcu: Zor olsa bile imkansız değil.