Erkekler İçin Parfüm Seçimi

Erkekler için parfüm seçimi hakkında bir deneyim ve tecrübeye sahip olmanız şart. Kendiniz için uygun ve doğru olanı seçmiş olsanız bile parfümü doğru kullanmazsanız kokunuz ile insanların çevrenizden uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Ancak doğru erkek parfümü seçimi yaparsanız kokunuz ile insanların başlarını döndürebilirsiniz.Parfüm seçerken ten rengine göre parfüm seçmek zorunda kalabilir. Çünkü ten rengi kokunuzun farklı algılanmasına neden olabilir. Esmer, buğday ve beyaz tenli erkek parfümü seçimi farklı algılamaya neden olur.

Eğer kendiniz için doğru parfüm seçimi konusunda kararsız kaldıysanız en iyi kalıcı erkek parfümleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Erkeklerde Doğru Parfümü Seçmek

Ten renginiz, yaşadığınız bölge, giyim tarzınız, yaşınız, besleme alışkanlıklarınız, cilt yapınız doğru erkek parfümü seçebilmek için önemli. İşte dikkat edilmesi gerekenler;

En iyi şekilde seçim yapabilmek için sabah erken saatler ya da akşam geç saatler uygun değildir. Uykunuzun henüz açılmamış olması ya da yorgun olmanız sizin koku konusunda yanılmanıza neden olabilir. Saat 12.00 arası 14.00 erkekler için uygun parfümü bulmak adına en uygun saattir.

Parfüm seçmeye yemek yemeden önce gidilmesi gereklidir. Tüketilecek olan baharatlı ve yağlı yiyecekler ten kokunuzu değiştireceğinden dolayı yanılmanıza neden olabilir.

Parfüm bilek içerisine sürülerek ten ile tam reaksiyona girmesi için yarım saat bekletilmelidir. Kokuyu daha iyi hissedebilmek için parfümü bilekte nabız aldığınız noktaya uygulamanız gerekli. Birkaç tane parfüm denemiş olduktan sonra biraz ara verin. Doğru parfümü seçmek adına acele etmemelisiniz.

Klasik giyinen erkeler için parfüm seçimi adına kişiler; baharat, sandal ve oryantal içeren kokulardan yana tercih yapabilir.

Spor giyinen erkekler için parfüm seçimi adına kişiler; hafif kokulardan yana tercih yapmalıdır. Misk, amber, okyanus içeren kokuları kullanmalıdır.

Çalışmış olduğunuz sektöre göre de seçim yapmanız gerekli. Örneğin, bir yönetici görevindeyseniz, turunçgilli ya da vanilyalı bir parfüm kullanırsanız yaptırım gücünüzün kaybolmasına neden olabilirsiniz. Ağaç kavunu, turunç kabuğu gibi yaptırım gücünü yükseltecek parfümler seçmek daha uygun olacaktır.

Tatlı parfüm kullanan erkekler, sigara tüketiyorsa, gün içerisinde parfüm tenlerinde kötü kokmaya başlayacaktır.

Erkeklerin parfümü üst bölgelerine sıkması gerekli. Böylece parfüm daha uzun süre kalacaktır.

Ten Rengine Göre Erkek Parfüm Seçimi

Yaşınız ve ten renginiz kullanmış olduğunuz parfümün çevrenizdeki kişiler tarafından nasıl algılanmış olduğunuzu belirler. Bu yüzden parfüm seçerken ten renginizi ve yaşınızı dikkate alarak seçim yapmanız gerekli.

Esmer Tenli Erkekler İçin Parfüm Seçimi

18 ve 30 yaş arasındaki esmer erkekler fresh ve baharatlı parfümlerden yana tercih yapabilir.

30 ve 40 yaş arasındaki esmer tenli erkekler yoğun baharatlı ve tatlı kokuları tercih etmeli.

Beyaz Tenli Erkekler İçin Parfüm Seçimi

Beyaz tenli erkekler parfüm seçimi yaparken meyve içeren parfümleri seçtiği zaman güneşe çıkmaması gerekli. Beyaz tenli erkeklerin cildi hassas olduğundan dolayı ciltlerinde lekeler oluşabilir.

18 ve 30 yaş arasındaki beyaz tenli erkekler baharat ve oryantal kokulardan yana tercih yapmalıdır.

30 yaş ve üstü beyaz tenli erkekler ise vanilya kokusunun olduğu parfümleri seçebilir.

Buğday Tenli Erkekler İçin Parfüm Seçimi

Buğday rengi tene sahip erkekler parfüm seçimi yaş grubu olmaksızın baharat karışımlı parfümlerden yana tercih yapabilir. 20 ve 45 yaş arasındaki buğday tenli erkekler özellikle, tatlı, oryantal, sıcak ve tarçın gibi kokuları tercih edebilir.