Yönetici gezegeni Venüs olan Boğa burcu özellikleri, Boğa burcu aşk hayatı, Boğa burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Boğa burcu, 20 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın ikinci burcudur. Toprak elementinde, sabit nitelikte, negatif polaritede, Dişil feminen enerji taşıyan bir burçtur.

Bu burcun insanları aynı sembolündeki boğa gibi dayanıklıdırlar. Bu dayanıklıkları, boyun eğmeyen iradelerinden gelir. Sabır, güvenilirlik ve kararlılık boğa burcunun doğalıdır.

Boğa burcu pozitif özellikleri; güvenilir, sabırlı ve kararlı olmalarıdır.

Boğa burcu negatif özellikleri; ön yargılı, değişime kapalı olmalarıdır.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu, dışarıdan kolay algılanıyormuş gibi gözükse de, içindeki gerçek kişiyi çok az insan tanıyabilir. Onları gerçek bir anlamda tanıyabilmek uzun bir süre alır. Diğer burçlara göre az konuşkan, daha az egolu ve daha az gösterişli durabilirler. İnsanları kendilerine çekmeyi başarabilirler. Bu durum içinde pek fazla çaba göstermezler. Çünkü bu durum kendiliğinden olur.

Boğa burcu özellikleri arasında en ön plana çıkan fiziksel olmalarıdır. Toprak ve doğa ile uyum içerisindedirler. Boğa burçları, iyi işitir, iyi koku alır, iyi tat alır.

Para ile de arası oldukça iyidir. Tüm Boğalar zengin olmak isterler ve bir biçimde maddeyi kendilerine çekmeyi başarırlar. İçgüdüsel olarak paranın nasıl elde edileceğini bilerek dünyaya gelir.

Bu burç sabit durur ve hareket etmeyi reddeder. Tembellik etmek tam ona göredir. Yaşamın genelinde yavaştırlar. Ancak emin adımlar ile ilerlerler. Hiçbir işi ya da kişiyi yarıda bırakmazlar. Amaçlarına ulaştıkları zaman takdir beklemezler.

Gerçekten iyi bir dinleyicidirler. Etrafı iyi gözlemlerler, en ufak detayı kaçırmazlar. Boğa burcu oldukça zor sinirlenir. Bir anda parlaması mümkün değildir.

Boğa burçları sabit para akışından hoşlanırlar. Para ile oynayabilekleri her türlü işi yapabilirler.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Boğa kadını, genç yaşlarına yaşamak ve tatmin etmek istemiş olduğu duygular erken yaşlarda gelişir. Fakat gençlik yaşları geçtikten sonra, seçici davranır. Boğa kadını, sadece kendisine güven veren bir erkeğe bağlanır.

Boğa kadını için bir beraberliğin temeli, onu seven bir adam, sosyal saygınlık, rahat bir ev ve paradır. Birlikte olduğu partnerine sadık kalır ve partnerinden de bunu bekler. Aldatılmayı ve sadakatsizlikten hoşlanmaz.

Boğa kadını ne istemiş olduğunu bilir ve vermiş olduğu karardan asla vazgeçmez. Ona olan sevginizin az olduğunu düşünür ise sinirli, somurtkan ve çekilmez olacaktır.

Boğa kadını yaşamdan zevk alır.

Boğa Burcu Erkek Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Boğa erkeği partnerini, duyguları ve vücudu ile sever. Partnerinde ne aramış olduğunu kesinlikle bilir, kendisini şımartmasını ve olduğu gibi sevmesi bekler.

Boğa erkeği, yaşamış olduğu bütün ilişkileri evlenmeden önce unutmak konusunda kararsızdır. Evlenmiş olduktan sonra sonra sadık ve şefkatli bir partner olur. Sabırlıdır. Bu özelliğinin ona oldukça fazla yararları vardır. Sadık bir partner arar. Onun için dürüstlük; bir ilişkinin temelidir.

Boğa burcu erkeği, kıskançtır, romantiktir. kıskançtır, çok çabuk kıskanır. Romantiktir. Bazen inatçı ve dik kafalı olabilir.

Boğa Burcu Burç Uyumu

Boğa Burcu – Koç Burcu : Boğa’nın, Koç’un kaçamaklarına göz yumması gerekecektir.

Boğa Burcu – Boğa Burcu : Zevkli bir birliktelik olacaktır.

Boğa Burcu – İkizler Burcu : Zıt karakterlerdir. Birliktelik zordur.

Boğa Burcu – Yengeç Burcu : Fiziksel uyum varsa evlilik ve birliktelik olacaktır.

Boğa Burcu – Aslan Burcu : Boğa’nın, Aslan’ın yönetimine uyması gerekir.

Boğa Burcu – Başak Burcu : Zor olsa bile imkansız değil.

Boğa Burcu – Terazi Burcu : Kalıcı bir beraberlik olasılığı oldukça yüksektir.

Boğa Burcu – Akrep Burcu : Hoşgörü var ise bir birliktelik ya da evlilik sağlam olabilir.

Boğa Burcu – Yay Burcu : Eğlenceli bir aşk beraberliği çıkacaktır.

Boğa Burcu – Oğlak Burcu : Tutkulu bir evlilik ve birliktelik zordur.

Boğa Burcu – Kova Burcu : Geleceği mümkün olmayan bir beraberlik olasıdır.

Boğa Burcu – Balık Burcu : Tutkulu bir birliktelik mümkündür.