Başak Burcu Özellikleri

Yönetici gezegeni Merkür olan Başak burçları özellikleri, başak burçları aşk hayatı, başak burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.

Başak burcu, 23 Ağustos ve 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın altıncı burcudur. Toprak elementinde, değişken nitelikte, negatif polarite de, feminen enerji taşıyan burçtur.

Güneşin burca seyahat ettiği dönemler hasat zamanıdır. Bu neden ile üretmek ve yetiştirmek konularında özel yetenekleri bulunmaktadır. Neyin değersiz, neyin değerli olduğunu çok iyi anlarlar. Bu nedenle de başak burcu mükemmeliyetçi bir burçtur.

Bireysel değil evresel bir tutumları bulunmaktadır. Saf, masum ve bakir kalmanın simgesidir.

Başak burcu pozitif özellikleri; pratik ve analitik olmalarıdır.

Başak burcu negatif özellikleri; eleştirel ve karamsar olmalarıdır.

Başak Burcu Özellikleri

Başak burçları düzenlidir. Günlük yaşamın rutinleri onları rahatsız etmez. Belli bir düzen içerisinde olmaktan hoşlanırlar. Aynı saatte aynı işleri yapmak için uğraşırlar. Evi temizlemek, toplamak Başak burcu için hiçbir zaman zulüm değildir. Yapılması gerekeni yapmak, görev bilinci geliştirmek, üretken olmak doğalarında bulunmaktadır.

Başak burçları sağlıklarına düşkündürler. Bedenlerinin sesini dinlerler. Her zaman formdadırlar ya da formda kalmak isterler. Ciltleri ve dış görünüşü genel olarak güzeldir. Mükemmeliyetçi özelliği dış görünüşlerinde de bulunur. Temiz ve kaliteli kıyafetleri seçerler. Onlar için temiz bir görüntü önemlidir.

Analitik zekaları yüksektir. Birçok konuda pratik çözümler üretebilirler. Pratik çözümleri genellikle kendi yöntemleridir. Başak burçları erken saatlerde uyandıkları zaman kendilerini daha enerjik hissederler.

Sağlıkları konusunda takıntılıdırlar. Bu yüzden sürekli olarak hastaneyi ziyaret edebilirler. Negatif oldukları zaman daha fazla hasta olurlar. Endişeli ve karamsar olma eğilimi içerisindedirler. Multitasking insanlardır. Aynı anda birçok işi bir arada gerçekleştirebilirler. Beceriklidirler. Ellerini çok iyi kullanırlar. Başak burçlarından oldukça başarılı heykeltıraşlar çıkar.

Başak burcu, cömerttir ve başkalarına yardım etmekten çekinmezler. Kolay bir şekilde hayır diyemezler. Onlar için insan insandır. Sosyal ayrım yapmazlar, eşit şartlarda davranır. Başak burcu, yalandan hiç hoşlanmaz. Yalan söylemiş olduğunuzu hissedemeyebilir. Çünkü hisleri ile hareket etmez. Fakat er ya da geç yalan söylemiş olduğunuzu anlayacaktır.

İnsanların kusurlu kısımlarını görmeye ve o kısımları düzeltmeye çalışırlar. Kendilerini de sürekli olarak mükemmel hale getirmeye çalışırlar. Başkalarının eleştirilerine açık değildirler.

Başak Burcu Kadını Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Başak kadının karşısında ne kadar çapkın bir erkek olursa olsun; her zaman erkeğin işi zor. Ona maço davranan erkek, onu kaybeder. Onun güvenini yalnızca dürüst olduğunu kanıtlayan kişi kazanabilir.

Başak kadını kesinlikle gizliliğe ve sırlara eğilimli değildir. Onlar için ya hep ya hiçtir. Başak burcu kadınının aşk yeminleri hayıflanmamalıdır. Çünkü Başak kadını her şeyde olduğu gibi ilişki ve evlilikte de ölçülü olmaktan yanadır. Fakat onun kalbini kazanmayı başaran erkek iddialı bir partner kazanmış olur.

Başak kadını oldukça iyi bir annedir. Bazen ters ve sıkı görünebilir. Bu durum onun, bağımsızlığından evlikte de vazgeçmeme isteğindendir. O kıskanç ya da sahiplenici değildir. Onun adına evlilik, temelinde dürüstlüğün ve aşkın olduğu bir birleşimdir. İki tarafında uyması gereken bir sözleşmedir. İş yaşantısında Başak kadını, sözüne bağlılığı ve dürüstlüğü ile ön plana çıkar. İş ve özel yaşamını keskin bir çizgi ile ayırır.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Başak burcu erkeği özellikleri arasında en öne çıkanlar dikkatli ve sabırlı olmasıdır. Yeni bir ilişki, bir kadına yaklaşmak uzun zaman alır. Ancak utangaçlığından kurtularak harekete geçer ise beklenmedik bir başarı sergileyebilir. Başak erkeği flört döneminde başarılıdır. Bunu başarmak için ise cazip olması gerekmez.

İnanmamış olduğu şeyleri, yağ çekmeyi beceremez. Genellikle kadınları dürüstlüğü, zekası ve açıklığı ile etkiler. Başak erkeği çevresine güven verir. Eğer birisini etkilemek istiyorsa, bunu çiçek ve çikolatalar ile yapar. Duygusal olma durumu ve romantizm onlara göre değildir.

Başak erkeği, ciddi bir ilişki için olgun bir biçimde düşünerek karar verir. Ciddi bir ilişkide partnerine ömür boyunca sadık kalır. Eşitlikçi kadınlar için, biraz fazla bağlayıcı gelebilir. Eşini elinde tutmak, onu korumak ister. Hediyeler konusunda cimri değildir, ancak ekonomik düşünür.

Başak Burcu Burç Uyumu

 • Koç Burcu : Güçlükle yürüyecek bir ilişki ve evlilik olur.
 • Boğa Burcu : Mutlu ve uyumlu bir ilişki olacağı kadar heyecansız bir ilişkidir.
 • İkizler Burcu : İlişki mümkün ancak evlilikte düşünülmesi gerekli.
 • Yengeç Burcu : Kalıcı bir evlilik ve ilişki mümkün.
 • Aslan Burcu : Bu ilişki ömrü karartabilir.
 • Başak Burcu : Tarafların birbirinden sıkılmaları başlayana kadar devam edebilir.
 • Terazi Burcu : Zor bir birliktelik.
 • Akrep Burcu : İlgin ve kalıcı bir birliktelik olabilir.
 • Yay Burcu : Haftadan hafta buluşan dostluklar için iyi olabilir ama ilişki olmaz.
 • Oğlak Burcu : Heyecansız ancak sağlam bir ilişki olabilir.
 • Kova Burcu : Zaman aşkı öldürecektir.
 • Balık Burcu : Çiftler kısa süre içerisinde birbirlerinden sıkılacaktır.