Balık Burcu

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan balık burçları genel özellikleri, balık burçlarının aşk hayatı, balık burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.Balık burcu, Zodyak’ın son burcudur. Balık burçları, değişken nitelikte, su elementinde, negatif polarite de, feminen enerji taşıyan bir burçtur. İki yöneticisi bulunan, iki gezegenin de güçlerine sahip bir burçtur.

Balık burcu, Zodyak’da on ikinci sırda bulunur. Burçlar kuşağı tüm görevlerini tamamlayarak Güneş’in burca geçiş yaptığı dönem, kışın sonudur. Doğa ana artık yeni bir mevsim adına hareketlenmeye başlamıştır.

Balık burcunun pozitif özellikleri; merhametli, duygulu ve hayırsever olmalarıdır.

Balık burcunun negatif özellikleri; aşırı fazla hayal kurmalarıdır. Hatta hayal ve gerçeklik arasında yaşarlar.

Balık Burçları Karakteristik Özellikleri

Balık burcunun sembolü farklı iki yöne doğru yüzen iki balıktan oluşur. Bu yüzden ikiliği temsil eden ikinci burçtur. Balık burçları tıpkı İkizler burcu gibi çok yönlülerdir. Bu durum onların çift karakterli değil çok yönlü olduğunu gösterir.

Balık burcunun çok yönlülüğü şu şekilde açıklanabilir; birden fazla düşünce, birden fazla iş, birden fazla fikir gibi karşıt olguları aynı anda düşünme durumu bulunmaktadır. Balık burcu insanının en belirgin özelliği ise sürekli ruhunun karışık olmasıdır.

Balık Burçları Aşk Ve İlişkiler

Balık burçları diğer su grubu burçlar gibi hisleri ile hareket ederler. Hissetmiş oldukları sevgi ile bazen kör olur, sevdiğinin kusurlarını, hatalarını göremez. Gerçek aşkı bulana kadar birçok kez dener. Ancak gerçek sevgiyi aramaktan hiçbir zaman vazgeçmezler.

Balık burçları karşılığı olmadan da sevgisini gösterebilir hatta balık burçları için sevilenin varlığı bile gerekli değildir. Özel günleri, rüya gibi kutlarlar. Balık, değişken bir burçtur. Bu yüzden çok fazla değişiklikten hoşlanırlar bu durum da onlara değişimlere adapte olma yetisi kazandırmıştır.

Jüpiter’in etkileri nedeni ile çok şanslı insanlardır. Para onlara hiçbir şey yapmasalar bile gelir. Balık burçları dahilik ve delilik arasında ince bir çizgi üzerinde gidip gelirler. Balık burçları son derece hassas bir karaktere sahiptir.

Balık Burcu Erkeği Aşk ve Evlilik

Balık erkeği romantik, hayalperest, duyarlı, güzel şeylere düşkündür. Balık burcu erkeği aşk hayatında güzel kadınlardan yönelik seçimler yapar. Onlar için kadın her şeyden önce zarif, çekici, süslü ve güzel olması gerekli. Balık erkeğinin sevmeden evlenmesi neredeyse olanaksızdır.

Balık erkeği beğenmiş olduğu kadına yavaş bir şekilde yaklaşır. Oldukça çekingen olmak ile beraber duyguların gücü onu kadına doğru iter. Erkek, kadının en küçük isteğine kadar her şeyine karşılık vermeye çalışır.

Dürüstlüğü, iyi niyetli olması, yumuşaklığı ve derin duyguları sayesinde kadının ilgisini çekmeyi başarabilir. Uzun süre sevmiş olduğu kadını şımartır ve sonunda duygularını açıklamaya cesaret bulur. Duygularını açıklarken ise son derece romantik ve etkileyici bir şekilde yapar.

Balık Burcu Kadını Aşk ve Evlilik

Balık kadınında çok fazla duyarlılık, hayal kurma ve içlilik yoktur. Bu durumda balık burcu kadının aşkta erkeğe oranla daha başarılı olduğunu gösterebilir. Aşk, balık kadını için canlanmak, iyimserleşmek ve güzelleşmek demektir.

Balık kadını için ideal bir erkek tarzı olabilir fakat genellikle birden aşık olur ve ideal erkek tarzı onun için önemli olmaz. Sevgi duygusunu hissettiği erkeği ise dişiliği, güzelliği ve duyguları ile elde eder. Sevecenliği, derin duyguları ve sevgisi ile erkeği kendisine bağlar.

Kendisini çok özgür gören bir erkek bile balık burcu kadını karşısında kendisini çaresiz olarak bulabilir. Balık kadının sezgisi güçlü olduğundan dolayı erkeğin duyarlı taraflarını anlayarak tutumunu ona göre ayarlar. Bu burcun kadını zekidir. Bilime, bilgiye önem veren erkek onunla anlaşamaz.