Aslan Burcu

Yönetici güneş olan Aslan burcu özellikleri, Aslan burçları aşk hayatı, Aslan burcu aşk ve ilişkiler hakkında her şey yazının devamında.Aslan burcu, 22 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Zodyak’ın beşinci burcudur. Ateş elementinde, sabit nitelikte, pozitif polaritede, eril enerji taşıyan burçtur.

Güneş’in burca seyahat ettiği dönem yaz aylarıdır. Bu nedenle evrenin enerjisi tamamen değişir. Havalar ısınır, en güzel, en neşeli olunan zamanlar başlar. Bu yüzden oldukça enerjik ve yaşam enerjisi ile dolu insanlardır.

Aslan burcu pozitif özellikleri; cömert ve yaratıcı olmalarıdır.

Aslan burcu negatif özellikleri; bencil ve gösteriş meraklısı olmalarıdır.

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcu bencildir. Her Aslan burcu yaşamında istemiş olduğu temaları yaratabilecek olduğunu bilir. Genel geçer kuralların onlar adına hiçbir önemi bulunmamaktadır. Aslan burcu eğer sizi yönetmek isterse kolay bir biçimde yönetebilir.

Aslan burçları özgüven sorunu yaşamazlar. Bulunmuş olduğu her ortamda kendilerini öne çıkarabilecek olduğu özgüvenleri ve yetenekleri bulunmaktadır. Geri planda kalmaktan hiçbir zaman hoşlanmazlar. İyi organize ederler. Beğenilme, onaylanma ve alkışlanma isteği onlar için vazgeçilmezdir.

Eleştirilmeyi sevmezler. Dikkat çekmek için elinden geleni yaparlar.Hayal güçleri geniş olduğu gibi aynı zamanda da görsel yaratıcılıkları da oldukça yüksektir. Sahne sanatları ve yaratıcı işler ile ilgilenmekten zevk alırlar.

Aslan burçları doğal olarak gösterişli insanlardır. Büyük eller ve saçlar fiziksel yapılarının en önemli parçaları arasında bulunur. Dikkat çekmeyi sevmiş olduklarından dolayı stil sahibi insanlardır. Parlak elmaslar ve parlak kıyafetler vazgeçilmezdir.

Çocuklar ile araları iyidir. Aslan burcu eğer evlilik düşünüyorsa bunun tek sebebi çocuklar olabilir. Onlar her zaman çocukturlar. Sıcak tavırları, neşeleri çevresinde bulunan insanlara iyi gelir.

Diğer insanlardan üstün ve farklı olduklarını düşünürler. Eleştirilmeyi sevmediklerinden dolayı bu durum hakkında suçlayamazsınız. Duyuları gelişmiştir. Güzel müzik dinlemekten, güzel yemekler tatmaktan zevk alırlar.

Aslan Burcu Kadın Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Aslan kadını özellikleri arasında çekicilik, mizah anlayışı, akıllılık, öz güven, tutku, azim ve gurur bulunur.

Eğer bir erkek, zor bir rekabet sonucunda aslan kadının kalbini kazanmayı başarır ise kendini bu aşka değer kılmak adına oldukça çaba göstermek zorunda olacaktır. Çünkü kibirlidirler. Ne istemiş olduklarını bilirler ve buna erişmek için elinden geleni yaparlar.

Rahat bir şekilde gösterişli olabilir. Onlar için doğal olmayan şey, yanında erkeğin olmamasıdır. Aslan kadını kendisine gösteriş yapmak imkanı bulduğu zaman bunu kullanacaktır. Gece hayatını sever. Kendisinin merkezde bulunduğunu ve erkeklerin bakışlarının üzerinde bulunduğunu fark ettiği zaman kendini tümü ile havasında hisseder.

O, kraliçedir ve herkes onun emri altındadır. Ancak ne zorlayıcı ne de yapmaktır. Aslan kadını flört ediyor ise sadece oyun içindir. Daima birileri üzerinde etkili olduğunu görmek zorundadır.

Partneri ile kayıtsız ve şartsız bir şekilde ona sadık olur. Onu mutlu etmek adına her şeyi yapabilir. Bunun adına partnerinin tüm dikkatini ve şefkatini ister. Partnerinden sadakat bekler, herhangi bir kaçamağı da alsa affetmez çünkü gururu fazlası ile incinir.

Eğer eleştirilmiş olduğunu ya da sıkıştırılmış olduğunu hissederse, kolayca öfkelenmeye eğilimdi olduğundan dolayı tepkiler gösterebilir. Fakat kinci değildir.

Aslan Burcu Erkek Özellikleri, Aşk ve Evlilik

Aslan erkeği özellikleri arasında en ön planda olan sahiplenici ve hükmedici olmasıdır. Onlar ya her şeyi ister ya da hiçbir şeyi.

Aslan erkeği ideal eşi bulduğu zaman bütün enerjisini kullanır, çılgın talepler, kontrol edilemez duyguları onu doğasına döndürür. Fırtınada koşar ve yoluna çıkan her şeyi ezerek geçer. Sadakat, duygu ve tutku, kimsenin karşı koyamayacağı bir ateşi körükler.

Aslan erkeği dikkatli ve sabırlıdır. Yeni bir ilişkiye girerek bir kadına yaklaşması uzun bir süre alır. Ancak başak erkeği flörtün ustasıdır. Bunu başarmak adına cazip olması gerekmez.

İnanmadığı şeyleri söylemeyi ve yağ çekmeyi beceremez. Genelde kadınları zekası, açıklığı ve dürüstlüğü ile etkiler. Başak erkeği çevresine güven verir. Eğer bir kadını elde etmeye çalışırsa, bunu klasik bir biçimde, tatlılar ve çiçekler ile yapar.

Aslan dünyada sadece kendisine aşıktır. Partnerini mutlu edecek, her istediğini gözlerinden anlayacaktır. Fakat ona kendisinden bir şeyler vermeye hazır değildir. Aslan erkeği, aklını kullanmaz, duyguları tarafından yönetilir. Aşk onu çılgın bir hale sokabilir.

Aslan Burcu Burç Uyumu

 • Koç Burcu : Tutkulu ve keyifli bir ilişki mümkün olabilir.
 • Boğa Burcu : Uzun süreli bir ilişki ve evlilik tarafların sıkılmasına neden olacaktır.
 • İkizler Burcu : Eğlenceli bir ilişki ve evlilik olacaktır.
 • Yengeç Burcu : Tarafların istekleri farklıdır. Bu durum ilişkinin zedelenmesine neden olabilir.
 • Aslan Burcu : Ortak egolar tatmin edildiği süre boyunca bir ilişkiden söz edebilmek mümkün.
 • Başak Burcu : Eleştiren taraf ve eleştirilmeye açık olmayan bir taraf ilişkisi olacaktır. Zor bir ilişki.
 • Terazi Burcu : Öfke ilişkinin zedelenmesine neden olacaktır.
 • Akrep Burcu : Heyecan verici olsa da evlilik birçok kez düşünülmeli.
 • Yay Burcu : Eğlenceli bir ilişki ve evlilik olacaktır.
 • Oğlak Burcu : Sorunlu bir birliktelik olacaktır.
 • Kova Burcu : Sadece arkadaşlık mümkündür.
 • Balık Burcu : Mutsuz bir birliktelik olabilir.