1+1 Daire Dekorasyon Örnekleri

1+1 daire dekorasyon örnekleri son dönemlerde en fazla karşımıza çıkan dekorasyon örnekleri arasında bulunur. Modern ev mimarisinde iki tarz ev planlaması karşımıza çıkıyor. Birincisi kent içerisinde bulunan, genellikle kent merkezine yakın fazla katlı binalarda bulunan minicik bir artı bir ya da stüdyo tarzı daireler.

Diğer ev tarzı ise kent merkezi dışında, yazlık yerlerde, kent merkezine uzak noktalarda bulunan müstakil evler. Amerika gibi gelişmiş bazı ülkelerde aşırı yaygın olan müstakil evde kent merkezine uzak olan evlerde yaşamak zaman geçtikçe ülkemizde de daha yaygın bir duruma geliyor. Biz de 1+1 evler nasıl dekore edilir bir türlü karar vermeyen kişiler için dekorasyon örneklerini bir araya getirdik.

Büyük evleri dekore etmek de çok küçük evleri dekore etmek de zordur. Büyük evlerde odaya ne koyuyor olsanız bile küçük gelir, içerisinde kaybolur. Küçük olanlarda ise ne eşya koyarsanız büyük gelir yürüyecek yeriniz kalmak. Büyük evi dekore etmek mi yoksa küçük evi mi dekore etmek daha zordur derseniz bu sorunun cevabı küçük evdir.

Çünkü bu evlerde alan dar olduğu için kullandığınız her parça ayrı bir öneme sahip hale gelecektir. Planlaması, yerleştirmesi, boya badanası ve eşya seçimi bile ayrı bir özen gerektirdiği için onaylama yapmadan önce bol olarak 1+1 daire dekorasyon örnekleri incelemek gereklidir.

Böylece diğerlerini evlerinde neler yapıldığı görüp sizin adına uygun olanları kendi evlerinizde uygulayabilirsiniz. Bu tarz küçük evlerde birden fazla biçimde kullanılabilen ergonomik mobilyalar kullanılması gerekli. Örneğin alt tarafında bazası olan, hem koltuk hem de yatak olarak kullanılabilen çek yatlar, açılarak daha fazla kişinin kullanabilecek olduğu duruma gelebilen masalar, açılıp katlanabilen sandalyeler, açık mutfak tarzı mutfaklar için uygun olan mutfak malzemeler.

Takılıp çıkartılabilen tezgahlar ile odanın içerisinde alan düzenlemesine yardımcı olan oda bölücülerden de yardım alabilirsiniz. Eğer yatağınız ile yaşam alanını birbirinden ayırmak istiyorsanız iki tarafına da raflar olan kitaplıklarından yardım alarak oda bölücü olarak kullanabilirsiniz.

Açık renk tonlarında genellikle küçük eşyaların kullanılmış olduğu birbirinden farklı bir çok 1+1 daire dekorasyon örneklerine bakabilirsiniz.

 

1+1 Daire Dekorasyon Nasıl Yapılır