1+0 daire dekorasyon örnekleri son dönemlerde belki de en fazla karşımıza çıkan dekorasyon örnekleri arasında bulunuyor. Yaşam alanlarının boyutu her ne kadar küçük olsa bile, 1+0 daire dekorasyon fikirleri ile yapabileceğiniz kullanışlı ve göze hitap eden uygulamalar mevcut.

Her geçen gün bekar nüfusun hem de şehirleşmenin etkisi ile dairelerin metrekare fiyatlarının artması ile 1+0 daireler daha fazla ön plana çıkıyor. 1+0 daireler, tüm yaşam alanlarını tek bir oda içerisinde bulunduruyor. Peki 1+0 daire dekorasyonu nasıl yapılır hepsi yazımızın devamında.

1+0 daire yaratıcı dekorasyon adına ilk olarak açık renkleri kullanmanızda fayda var. Ferah ve aydınlık bir yaşam alanı istiyorsanız beyaz rengin yanı sıra gri, mavi, pembe ve yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca yaşama alanında bulunan ışığı ve derinliği artırmak adına aynaları kullanabilirsiniz. Amerikan mutfağa sahip 1+0 daire dekorasyonu için hem yaşam alanı hem de yatak odasını kurgulayabilmek oldukça zor gözükebilir. Her iki alanın farklı olması sebebi ile oturma alanını ve yatak odasını birbirinden bağımsız olarak dekore edebilirsiniz. Yatak odasını ve oturma bölümünü paravan, panel ya da dolap ile ayırabilmeniz mümkün.

1+0 daire mobilya seçimi konusu oldukça önemli bir detay. Mobilya seçimi yapmadan önce kesinlikle dairenizin ölçülerini almanız şart. Yaşam alanınızda kullanmak istemiş olduğunuz koltuk ya da dolap evinizin ölçülerine uygun olmayabilir. Stüdyo dairelerde mobilya seçimi yaparken hem beğenmiş olduğunuz hem konforlu hem de fonksiyonelliği olan mobilyalardan yana bir tercih yapmanız gerekli.

1+0 daire için dekorasyon fikirleri konusunda ihtiyacınız var ise aşağıdaki görsellerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu görseller mobilya seçimi konusunda da yardımcı olacaktır.