Teknoloji ve arama devi Google, yeniden tasarlanan YouTube Müzik’i kullanıma sundu.YouTube’un aynı adla kullanıma sunulan müzik akış hizmeti olan YouTube Müzik, yenilenmiş olan tasarımı ile kullanıma sunuldu. Google, yeni özellikler geliştirirken kullanıcılardan gelen isteklerin yanı sıra diğer hizmetlere kıyasla A / B testlerinden daha fazla yararlandı.

Yenilenmiş olan tasarımda daha çok oynatma ekranında yapılan değişiklikler ön plana çıkıyor. Yenilenmiş olan oynatma ekranı ile beraber tüm tuş kontrollerini aynı sayfa içerisine koymuş olan şirket, tekrarlama ve karıştırma gibi tuşları ise ekranın en alt kısmına yerleştirmiş durumda.

Yapılan bir başka değişiklik ise “Beğendim / Beğenmedim” seçeneklerini kapsamakta. Bu ikonlar artık çalınan şarkı başlığının yanında yer alıyorken, “Şarkı / Video” butonları ise ekranın en üst kısmına taşınarak sade bir görüntü elde edilmiş.

Yeni tasarım ile kapak resmine hafifçe dokunulduğu zaman paylaşma, tam ekran ve yayınlama seçeneklerine ulaşmayı mümkün hale getiriyor. Aynı zamanda sağ alt köşede bulunan “Sözler” seçeneğine dokunarak şarkının sözlerin ulaşmak mümkün hale geliyor.

Şirket aynı zamanda yeni Keşfet bölümünü de kullanıma sundu. Keşfet bölümü iki ana bölüme odaklanmış türde. Bir tanesi En son yayınlanmış popüler şarkıların yer aldığı yeni yayınlananlar bölümü diğeri ise nasıl istediğinize bağlı olarak Ruh Halleri & Türler bölümü.