Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Anadolu Ajansı’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.Yavuz, oylamaya sunulan fotoğrafları inceledikten sonra haber, spor ve yaşam kategorilerindeki fotoğraflar arasından dört eser için oy kullandı.

Yaşam kategorisinde İlhami Çetin’in Ali dede ve kedisi fotoğrafına oy veren Yavuz, “Bu resimde evi yanan bir amca, başkaları bir eşyanın derdine düşecekken, o bir canın derdine düşmüş. Bizim dinimize göre Allah’a itaat etmek çok mühim ama mühim olan bir başka şey de yaratılmışlara şefkatle muamele etmek. Burada şefkatin önüne geçmiş.” ifadelerini kullandı.

Haber kategorisinde Özkan Bilgin’in “Mehmetçik’ten ilk iftar” ile Kayhan Özer’in “Seçim Zaferi” başlıklı fotoğrafı arasında kararsız kalan Yavuz, her ikisi için de oy kullandı.
Yavuz, “Mehmetçik’ten ilk iftar” adlı fotoğraf için, “O bayrağın bir yandan dalgalanırken, o kadar net ve canlı bir renge bürünmesi çok enteresan geldi bana. Müthiş bir tevafuk olduğunu düşünüyorum. Bu bayrak için hayatlarını riske etmişler, ölüme gitmeyi göze almışlar. Bayrak da diyor ki adeta; ‘Ben buradayım, hiçbir zaman düşmeyeceğim, solmayacağım, inmeyeceğim.’ Kendini adeta parlatmış. Adeta canlanmış gibi.” dedi.

Yavuz, Spor kategorisinde ise Ali Atmaca’nın “Ata Sporu” isimli fotoğrafına oy verdi.