Uras Benlioğlu

Uras Benlioğlu kimdir? Uras Benlioğlu nerede doğdu? Aslen nereli? İşte Uras Benlioğlu biyografisi.Uras Benlioğlu, 16 Şubat 1982 tarihinde İzmir’in Göztepe semtinde dünyaya gelmiştir. 18 yaşına kadar hayatını İzmir’de sürdürmüştür. Kova burcudur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Üniversitede eğitim aldığı sırada televizyon kanallarında muhabirlik ve haber seslendirmenliği gibi işler yaptı. 2013 ve 2014 senesinde habercilik kariyerini sonlandırdı. Uras Benlioğlu, birçok dizi ve programın kamera arkasında görev aldı.

Daha sonra YouTube kanalı açan Uras Benlioğlu, “Pratik Bilgiler” ismini vermiş olduğu kanalı ile kısa bir süre içerisinde binlerce takipçiye ulaşmıştır. Daha sonra kanalının ismini “Uras Benlioğlu” olarak değiştirmiştir. Hala daha inceleme ve deneme videoları çekmeye devam etmektedir.

Uras Benlioğlu, 9 Eylül 2012 tarihinde Rana Benlioğlu ile evlenmiştir. Uras Benlioğlu, bir çocuk babasıdır. Oğlu olan Ali Benlioğlu ile birlikte “Ali ve Uras” isimli YouTube kanalı üzerinden yayın yapmaktadırlar.