Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kimdir? Mehmet Cahit Turhan nerede doğdu? Aslen nereli? İşte Mehmet Cahit Turhan biyografisi.

Mehmet Cahit Turhan, 29 Nisan 1960 tarihinde Trabzon’da doğdu. Boğa burcudur.

Turhan, Lisans eğitimini 1981 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümü’nde tamamladı. Yine aynı üniversite yüksek lisans eğitimine devam etti. Mehmet Cahit Turhan, 1985 senesinde Karayolları Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğünde büro mühendisi, kontrol mühendisi, kontrol şefi olarak görev aldı.

1995 senesinden itibaren İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü bünyesinde Otoyol Bakım İşletme Başmühendisi, Otoyol Yapım Başmühendisi, Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevi sonrasında 2005 ve 2015 seneleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü yaptı.

Karayolları Genel Müdürlüğünden emekli olduktan sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı sonrasında Danıştay Üyesi olmuştur. Sonrasında Kuzey Marmara Otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyumun Genel Müdürü (CEO) olmuştur.

Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2018 senesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atanmıştır. Turhan, evli ve üç çocuk babasıdır.