Ljubomir Fejsa

Futbolcu Ljubomir Fejsa kimdir? Benfica’nın deneyimli orta saha oyucunsu Ljumbomir Fejsa nerede doğdu? Aslen nereli? İşte Ljumbomir Fejsa biyografisi.14 Ağustos 1988 tarihinde Bosna Hersek’in Vrbas şehrinde hayata gelen Fejsa, Aslan burcudur. İlk futbola deneyimini Hajduk Kula takımının altyapısında yaşadı.

2006 ve 2008 seneleri arasında Hajduk Kula’da profesyonel olarak forma giyen Ljubomir Fejsa, daha sonra 2008 senesinin yaz ayında Sırbistan’ın Partizan takımı ile beş senelik bir sözleşme imzaladı. 2011 senesinde ise üç milyon Euro karşılığında Olympiakos’a transfer olan Ljubomir Fejsa, 2011 – 2012 sezonunun başlangıcında iyi bir grafik çizip performansı ile beğeni toplamış olsa da geçirmiş olduğu sakatlık sonrasında sezonun sonuna kadar sahalardan uzak kaldı.

Yeni sezonda takımın başına gelen Leonardo Jardim kadrolarında pek fazla forma giymese de Jardim’in görevine son verilmiş olduktan sonra Michel ile beraber tekrar forma giymeye başladı.

2013 senesinde de 4.5 milyon Euro karşılığında Benfica’ya transfer oldu. Benfica forması ile geçirmiş olduğu altı sezonda toplam yüz altmış bir maçta görev aldı. Beş adet lig kupası, üç Poretkiz Lig Kupası, İki Portekiz Kupası ve iki kez Portekiz Süper Kupası şampiyonluklarını yaşadı.

1.85 metre ve 80 kilogram ağırlıkta olan Ljubomir Fejsa’nın 2013 senesinde almış olduğu maaşı 700.000 Euro.