AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu kimdir? İşte Jülide İskenderoğlu biyografisi.

1974 senesinde Balıkesir’de dünyaya gelen Jülide İskenderoğlu, ilk ve orta öğretimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra 1994 senesinde üniversite eğitimi için gelmiş olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu.

1997 senesinde Çanakkale’de evlenerek iş yaşantısına atılan Jülide İskenderoğlu, kafe işletmecisi olarak uzun seneler boyunca iş yaşantısının içerisinde yer aldı. İyi düzeyde İngilizce bilen Jülide İskenderoğlu evli ve bir çocuk annesidir.

Siyaset yaşantısına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı. İlk olarak 2003 senesinde AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alan İskenderoğlu, daha sonra; 2006 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 senesinde AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini üstlendi.

Çanakkale Karadenizliler Dayanışma Derneği, İnsanca Yaşam Derneği, Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği, Huban Kadınlar Kalesi Derneği gibi birçok çeşitli sivil toplum örgütlerinde bulunan İskenderoğlu, 2010 senesinde 12 Eylül referandumundan hemen önce Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılmış olan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevini sürdürdü.

2015 senesi Şubat ayında yapılan 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresinde 25. Dönem Milletvekili aday adayı olmak için başkanlık görevini devretti.

2018 Milletvekili seçimlerinde AK Parti’nin ikinci sıra milletvekili adayı.

2018 Milletvekili seçimlerinde Çanakkale’nin ikinci kadın milletvekili olarak Meclis’e girmeyi hak kazandı.