Türkçenin İngilizcesi

En fazla merak edilenler arasında bulunan Türkçenin İngilizcesi nedir, ne demek, ne anlama geliyor sorularının yanıtını bulabileceğiniz gibi aynı zamanda da Türkçe dersinin İngilizcesi, Turkey neden hindi anlamına geliyor, Türkiye’nin İngilizcesi neden hindi anlamına geliyor, Türkçeyi İngilizceye çevir gibi konularda da bilgi edinebilirsiniz.Bu içerik boyunca Türkçenin İngilizcesi nedir bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Birçok kişi tarafından merak edilmekte olan bu konu hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Peki Türkçe İngilizce’de nasıl yazılır? İngilizce’de hindiye neden Turkey deniyor?

Türkçenin İngilizcesi Nedir?

“Türkçenin İngilizcesi nedir” sorusu kullanıcıların en fazla sorgulamış olduğu sorular arasında yer alıyor. Bu yüzden cevabını bilmek oldukça önemli. Türkçe kelimesi İngilizce’de “Turkish” anlamına gelmektedir. Türkiye ise İngilizce’de “Turkey” anlamına gelmektedir. Türkçenin İngilizce’de ne anlama geldiğini öğrendiğiniz için Türkçenin İngilizcesi hakkında farklı araştırmalar yapabilirsiniz.

“Turkey” kelimesi İngilizce’de hindi anlamına gelmektedir. Özellikle Yahoo, Bing gibi arama motorlarını kullandığınız zaman Turkey sorgusu yaptığınız zaman karşınıza hindi hakkında bilgiler ve fotoğraflar gelebilir.

Türkçe, İngilizce’ye çevir önem arz edebilmektedir. Çünkü Türkçe’nin İngilizce halini merak edenler için yanıt sunmaktadır. Türkçe’nin İngilizce doğru yazılışı ise “Turkish” şeklinde yazılmasıdır. Aynı zamanda da Türkçe dersinin İngilizce yazılış şekli ise “Turkish Lesson” olarak yazılmasıdır.

Turkey Neden Hindi Anlamına Geliyor?

Birçok insan Türkiye’nin İngilizce’de aynı zamanda hindi demek olduğunu biliyor. Peki neden böyle ifade ediliyor? Dünya üzerinde Hindi ile ilgili bazı kafa karışıklıkları bulunmaktadır. Özellikle coğrafi keşiflerin yapılmasının ardından Avrupa bölgesine ihraç edilmiş olan bir ürün. Batı da bulunan insanların hindi ile geç tanışmasından ve tüccarların farklı bölgelerden satın almasından dolayı satılmış olduğu ülkelerde gelmiş olduğu ülkenin ismi kullanılmış.

İngilizler Turkey ismini verirken, biz Hindistan yani hindi ismini kullanmışız. Hintliler ise “piru” yani Portekiz diyorlar. Araplar ise “habash” kelimesini kullanıyor. Bu kelime de Etiyopya demek. Batı Afrika kıyı şeridi boyunca hindiye benzeyen bir kuş türünün ticaretini gerçekleştiriyordu. Güney Amerika’yı keşfetmiş olan Avrupalı denizciler burada karşılaşmış oldukları kuşa “Turkey” ismini vermiştir. Yani Türkiye’ye hindi demiyorlar, hindiye “Türkiye” diyorlar.