1995 senesinde kurulan Hotmail, internet dünyasında internet üzerinden kullanılan ilk e-posta uygulaması oldu. Kullanıcılar ise hotmail oturum aç, hotmail giriş yap, outlook giriş, outlook oturum aç, sing in gibi arama motoru üzerinden aramalar yaparak Hotmail oturum açma için çeşitli arama sorguları gerçekleştiriyor.

Günümüzde en fazla tercih edilen iletişim araçlarından bir tanesi de mailleşmektir. Dünya genelinde Hotmail ve Gmail gibi popüler ve sık olarak kullanılan iki mail uygulaması bulunmaktadır. Bunlara alternatif olarak ise birçok e-mail uygulaması bulunmaktadır. Hotmail hesap açma ile istenilen isim ile birlikte kullanıcı adı yaratılabilir ve istenilen şifre alınabilir. Bu içeriğimiz içerisinde sizlere Hotmail hesap açma işlemlerinin nasıl yapılacak olduğunu anlattık.

Hotmail, kurucuları Jack Smith ve Sabeer Bhatia tarafından oluşturulan ve yazılım dili olan “H T M L”i çağrıştırmış olduğu için “Hotmail” adını vermiş olduklarını, gerçek adının ise HoTMaiL olan siteye dünya çapında birçok insan ulaşmaya ve e-posta hesaplarına erişmeye çalışıyor. Hotmail oturum aç, hotmail giriş, outlook oturum aç, outlook hesap aç, Hotmail’e nasıl giriş yapılır oturum açılır konuları hakkında bilgi edineceksiniz.

Hotmail giriş yapmak olduk basit bir iştir. Sizlere ile paylaşmış olduğumuz linkler ile rahat bir şekilde Hotmail’e giriş yapabilir ve size gelen maillere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde de Hotmail oturum açmak için gerekli olanları tamamlamış olursunuz. İşte Hotmail giriş ve oturum açma ayarları…

Hotmail Oturum Açma

Hotmail oturum açma işlemleri için Hotmail hakkında biraz daha bilgi edinmeye ne dersiniz? Hotmail, Microsoft’un internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmuş olduğu e posta servisi. Google Chrome, Opera, Yandex Browser, Mozilla Firefox gibi internet tarayıcıları üzerinden erişilebilen Hotmail, nispeten kolay ve temiz bir arayüze sahiptir. Hotmail, günlük yaşam içerisine o kadar fazla girdi ki bir internet sitesine ya da sosyal medya uygulamasına kaydolmadan önce mail adresi istiyor. Bu yüzden hem Hotmail oturum açma hem de MSN oturum açma önem arz ediyor. MSN kaydol cümlesi aynı zamanda da mail adresine kayıt ol anlamına gelebiliyor. MSN hesabı açmak için bir adet mail adresine sahip olabilmeniz şart. Hotmail uzantılı ya da başka bir mail hizmeti sağlayıcının uzantısına sahip olabilir. Hotmail kayıt için aşağıda bulunan bağlantı üzerinden Hotmail kayıt sayfası için tıklayın. Açılan sayfada hotmail kayıt formu karşınıza gelecek.

Hotmail Kayıt Olma

Dünya genelinde en fazla kullanılan e-mail servislerinden bir tanesi olan Hotmail’in en kolay kullanımı ve üstün özellikeri tercih nedenlerinin başında geliyor. Hotmail hesabı nasıl açılır, outlook hesabı nasıl açılır sorularına yanıt arayacağız. Aynı zamanda “@hotmail.com” isminin birden fazla alternatifi de bulunmaktadır. Bunlar; “outlook.com”, “hotmail.com.tr”, “outlook.com.tr”, “hotmail.com.tr” ve “windowslive.com”. Bunların arasından seçim yapmak tamamen size kalmıştır.

Hotmail kayıt olma ve gelen kutusuna giriş yapmak birden fazla kişi tarafından merak edilmekte. İşte Hotmail’e kayıt olma ve giriş yapma rehberi.

Dünya çapında yaygın olan ve binlerce kişi tarafından kullanılan popüler mail uygulaması Hotmail oturum açma sayfası, MSN giriş ekranı, hotmail şifre değiştirme gibi olanakları sizlere sunuyor.

Hotmail, internet kullanıcılarına mail altyapısı sağlamakta olan bir servistir. Hotmail’de kişiler almış oldukları mail adreslerini kullanarak gelen kutusu üzerinden gelen maillerini okuyabilir ya da yanıtlayabilir. Bunu yapabilmek adına ilk olarak Hotmail kayıt olma işlemini gerçekleştirmeli ve giriş ekranını kullanarak oturum açmak şart. Hotmail oturum açma işleminden sonra da mail kutunuza erişebilirsiniz.

Hotmail kayıt olmak için yapmanız gerekenler ise şunlar; İlk olarak Hotmail giriş ekranı sayfasını açmalısınız. Giriş ekranına erişmek için bu bağlantıya tıklayın. Ekran açıldıktan sonra alt kısımda bulunan “Hesabınız yok mu? Bir tane oluştur!” yazısının üstüne gelerek tıklayın. Yeni ekran açıldıktan sonra alt kısımda yer alan “Yeni bir e-posta adresi alın” yazısının üstüne gelerek tıklayın. Sayfa değişmeyerek yine aynı ekran üzerinden işleminize devam edeceksiniz.

Yeni ekranda “Yeni E-posta” bölümüne almak istemiş olduğunuz mail adresini yazın. Mail adresinin yazdıktan sonra “Parola Oluşturun” kısmına ise kullanmak istediğiniz bir parolayı belirleyerek yazın. Daha sonra ise “ileri” seçeneğine tıklayın.

Bu sayfada dikkat etmeniz gereken detaylar bulunuyor. Bunlar ise sayfanın verecek olduğu uyarılardır. Almak istediğiniz mail adresi başka bir kullanıcı tarafından daha önce alınarak kullanılıyor olabilir. Sayfa size hata vererek sizi uyaracaktır. Bu sebep ile farklı bir mail adresi girmeniz gerekiyor. Sayfa şifrenin kolaylığı gibi şifre için de farklı uyarılar verebilir.

Hotmail kayıt sayfası içerisinde istenenleri doğru bir şekilde girmiş olduktan sonra “ileri” yazısına tıkladıktan sonra gelen sayfada “Ad” ve “Soyadı” bölümlerine, gerekli bilgileri yazarak tekrar “ileri” yazısına tıklayın.

Hotmail kayıt ol sayfası sizi “Ülke” ve “Doğum Tarihi” seçmeniz adına yönlendirecektir. Burada bulunan bilgileri de girerek “İleri” yazısına tıklayın. Son olarak güvenlik ekranında sayfa otomatik olarak güvenlik karakterleri verecektir. Bu karakterleri “gördüğünüz karakterleri girin” yazan boşluğa girdikten sonra “İleri” yazısına tıklayarak kaydınızı tamamlayın.

Yeni açılan sayfa artık size özel olan hotmail hesap sayfası. Sol üst kısımda yer alan “Gelen Kutusu” bölümünden maillerinizi kontrol edebilirsiniz. “Yeni” kısmından da mail adresini bildiğiniz kişilere mail gönderebilirsiniz.

Hotmail Şifre Sıfırlama – Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail hesabınıza uzun bir süre boyunca giriş yapmadıysanız şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. İçeriğimizin devamında hotmail şifremi unuttum ve outlook şifremi unuttum problemi için ayrıntılı olarak hotmail şifre sıfırlama aynı zamanda da outlook şifre sıfırlama işlemlerini sizler için anlatacağız. Birçok insan için problem olan şifre sıfırlama işlemi ile hotmail hesap kurtarma işlemini sağlarken yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Hotmail şifre sıfırlama için ilk olarak şifresini unutmuş olduğunuz hotmail hesabının adresini net ve tam bir şekilde hatırlamanız şart. Yani oturum açmak istediğiniz mail adresini tam olarak hatırlamalı ve bilmeniz gerekli. Hotmail hesabınızı tam olarak hatırladıktan sonra hotmail şifre sıfırlama sayfasına gitmeniz gerekli. Buradan sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Hotmail şifre sıfırlama sayfası açıldıktan sonra karşınıza üç adet seçenek belirecektir. Bunlar “Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum”, “Parolamı unuttum”, “Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum”. Bu seçenekler arasında “Parolamı unuttum” seçeneğini seçerek işretlerin ve “İleri” yazısına tıklayın.

Bu bölümde şifresini unutmuş olduğunuz hotmail hesabının adresini yazmanız gereklidir. Hotmail hesabınızı eksiksiz ve doğru bir biçimde boş bırakılan alan girin ve hemen altında yer alan güvenlik karakterlerini boş alana yazın. Eğer karakterleri okumakta güçlük çekiyorsanız “Yeni” yazısına tıklayarak yeni karakterlerin gelmesini sağlayabilir ya da “Ses” yazısına tıklayarak görselde bulunan karakterleri dinleyebilirsiniz.

Karşınıza “Kimliğinizi doğrulamamız gerekiyor” isimli alan gelecektir. Hotmail ya da outlook hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu numarası var ise “*****” bu şekilde yıldızlardan oluşan ve devamına “numaralı telefona SMS gönder” seçeneğini seçin. Hotmail hesabınıza kayıtlı bir telefon numarası bulunmuyor ise “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

Hotmail’in sahibi olan Microsoft, kurtarmak istediğiniz hesabınız adına sizin için iletişim kuracak olduğu bir alternatif e posta hesabı isteyecek. Burada aktif olarak kullandığınız ya da erişe bildiğiniz bir mail adresi girmeniz şart. Erişim sağlanan bir e-posta adresini belirtilen alana girerek “İleri” butonuna tıklayın.

İletişim kurulması adına istenilen e-mail adresinize bir adet doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunu boşluğa girin. Girmiş olduktan sonra “Doğrula” butonuna tıklayın.

“Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra Hotmail hesabı kurtarmak adına gerekli olan ve en önemli aşamalardan bir tanesi olana geçeceksiniz. Bu aşamada hesabınız hakkında en doğru olan bilgileri vermeniz şart. “Ad”, “Soyad”, “Hesabınızı oluşturduğunuz ülke/bölge”, “Doğum tarihi”, “İl” ve son olarak da “Posta Kodu” girmenizi isteyecektir. Gerekli olan bilgileri girdikten sonra “İleri” yazısı bulunan butona tıklayın.

Hotmail hesap kurtarma bölümlerinden diğeri de “Son zamanlarda e-posta gönderdiğini kişlerin e-posta adresleri ve e-postaların konu satıları.” bölümü. Bu bölümünde hotmail hesabınızı kullanarak göndermiş olduğunuz e-postaların detay ve ayrınlatılarını sizden istemekte. Bunları hatırlamanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. “Gerekli işlemlerin sonrasında “İleri” yazısına tıklayın.

Yeni bölümde “Bilgileriniz gönderildi” yazısı gözüktüyse eğer Hotmail hesap kurtarma ya da outlook hesap kurtarma aşamaları bitmiş demektir. Tüm sorulan sorulara vermiş olduğunuz yanıtlar Microsoft tarafından incelemeye alınacaktır. Bu süre yirmi dört saati bulabilmektedir.

Hotmail hesap açma konusu hakkında detaylı bilgi verdikten sonra da hotmail şifremi unuttum sorunu hakkında da bilgi verdik. Hotmail şifre sıfırlama adına gerekli olan tüm işlemleri sizler adına aktardık. Aynı işlemler outlook.com üzerinde de geçerlidir.